Stwórz miejsce na rzeczy, które się liczą

Często może się wydawać, że nasze życie jest nieuporządkowane, zagracone i przytłaczające.

Niczym dom pełen gratów, nasze życie może wydawać się ogromnym bałaganem.

Dzisiaj chciałabym podzielić się pomysłem: stwórz miejsce na wszystko, co jest dla Ciebie ważne.

W naszych domach bałagan tworzy się kiedy po prostu umieszczamy rzeczy w przypadkowych miejscach. Kiedy więc sprzątamy, nie chodzi tylko o pozbycie się rzeczy, których nie chcemy – chodzi również o znalezienie domu na wszystko, co znajdziemy.

Kiedy już mamy dom dla każdego przedmiotu, to kwestia wyszkolenia się, aby umieścić je z powrotem tam, gdzie ich miejsce. A kiedy to się stanie, wszystko może wydawać się znacznie bardziej uporządkowane. Takie sposoby są jak płaszcz ochronny lub odzież robocza dla naszego umysłu, chronią nas przed bałaganem w domu i w głowie.

Co by było, gdybyśmy mogli zastosować tę samą ideę do wszystkiego innego w naszym życiu?

Na przykład:

Zadania mogą znajdować się w jednym miejscu, aplikacja do zarządzania zadaniami lub lista tekstowa, którą trzymasz w jednym miejscu. Zamiast trzymać je w różnych wiadomościach i skrzynkach odbiorczych, umieść je na jednej liście.
Jeśli masz do zapamiętania zadania cykliczne lub zdarzenia, możesz umieścić je w jednym miejscu: kalendarzu, liście przypomnień lub liście zadań, jeśli zawiera zadania cykliczne. Ale wybierz jedną, zamiast używać wszystkich i zapominać, gdzie mogą znajdować się twoje powtarzające się zadania.

Masz tysiąc otwartych kart przeglądarki? Co by było, gdyby zadania reprezentowane przez każdą kartę miały swoje miejsce? Podobnie jak lista rzeczy do przeczytania i obejrzenia, lista pomysłów do rozważenia na przyszłość, lista witryn internetowych, których używasz do badania projektu i oczywiście lista zadań, jeśli karty reprezentują zadania, które musisz wykonać.
Jeśli masz tysiąc wiadomości w 10 różnych aplikacjach do przesyłania wiadomości, możesz tworzyć codzienne rytuały sprawdzania wiadomości i odpowiadania na nie, zamiast wykonywać je losowo.