Jak powstrzymać swoje dzieci przed pozabijaniem się?

Jako mama czterech synów, doświadczyłam wszystkiego, od bójek aż po podstępne formy rywalizacji między rodzeństwem. I chociaż dom z czwórką dzieci prawdopodobnie nigdy nie będzie wzorem spokoju i harmonii, możliwe jest powstrzymanie dzieci przed pozabijaniem się 🙂

1. Pozwól im to rozpracować.

Dzieci uczą się na nieporozumieniach i kompromisach, więc jeśli ktoś nie zostanie zraniony lub zastraszony, spróbuj ugryźć się w język i trzymaj się z daleka. Poza tym ostatnią rzeczą, jaką chcesz zrobić, jest zachęcanie do niekończącej się kłótni i wymiany zdań kiedy są na siebie wściekli.

2. Nie bój się zareagować kiedy robi się gorąco.

Jeśli dzieci nie są w stanie kontrolować swoich emocji lub widzisz, że od zwykłych kłótni dochodzi do przemocy lub zastraszania emocjonalnego, nadszedł czas, aby się zaangażować.

3. Nie wyciągaj pochopnych wniosków.

Jeśli nie widziałeś, co się właściwie stało, nie próbuj zgadywać. Niektóre dzieci – nawet te najcichsze i najmłodsze – potrafią podstępnie wszczynać bójki pod radarem mamy i taty. A wyciąganie pochopnych wniosków na temat tego, które z twoich dzieci wszczynało kłótnię lub kto jest bardziej winny, jest „świetnym” sposobem na wywołanie frustracji, a ponadto niesprawiedliwie osądza niewłaściwe dziecko. Jeśli weźmiesz moje porady do serca, poradnik iPhone lub Android będzie potrzebny temu grzeczniejszemu dziecku, a nie temu sprytnemu.

4. Rozdziel je.

Kiedy nic innego nie działa, spróbuj na jakiś czas rozdzielić awanturników. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​czasami dzieci ​​po prostu spędzają ze sobą zbyt dużo czasu lub walczą o zwrócenie na ciebie szczególnej uwagi.

5. Nie nagradzaj wszczynania motłochu.

Czasami dzieci czepiają się swoich braci i sióstr, ponieważ starają się zwrócić na siebie uwagę, nawet tę negatywną. Nie nagradzaj złego zachowania uwagą, ale upewnij się, że spędzasz czas na rozmowie z każdym ze swoich dzieci, gdy emocje nie są wysokie. Rozmowy, które prowadzisz ze swoimi dziećmi, kiedy nie walczą, mogą dać ci wiele wskazówek na temat tego, co się dzieje, gdy one są.