Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w internecie?

Wielu rodziców pyta: „Co mogę zrobić, aby moje dzieci były bezpieczne w Internecie?” Możesz całkowicie odciąć swoje dzieci od internetu. Ale czy w dzisiejszych czasach jest to w ogóle możliwością? Zanim wyrzucisz router przez okno i całkowicie zrezygnujesz z Internetu, poczekaj. Internet jest nie tylko ogromnym skarbnicą wiedzy, ale może być podstawowym narzędziem edukacyjnym Twojego dziecka.

Podstawowe środki bezpieczeństwa cybernetycznego, takie jak zaktualizowane oprogramowanie antywirusowego, może zapobiec przedostawaniu się złośliwego oprogramowania do komputera dziecka.

Jeśli uważasz, że Twoje dziecko może kontaktować się z kimś, kto chce mu zrobić krzywdę wyłudzając od niego dane i zdjęcia, możesz zweryfikować jego tożsamość lub całkowicie zakazać dziecku kontaktu z obcymi. Zwróć na to uwagę szczególności w grach komputerowych, to jest miejsce, w którym jest bardzo dużo osób, które tylko czekają na nieświadome zagrożenia dzieci. Co innego portal o grach, tam nie prowadzą z nikim rozgrywki. 

W naszym domu obowiązuje zasada, że ​​moje dzieci nie przyjaźnią się z nikim, kogo nie znają osobiście.

Edukuj swoje dzieci na temat bezpieczeństwa w internecie.

Chociaż może to być złożony temat do omówienia, edukowanie dzieci o zagrożeniach online może pomóc im samemu rozpoznać zagrożenia.

Porozmawiaj ze swoimi dziećmi o wirusach, złośliwym oprogramowaniu i ludziach, którzy tak jak one korzystają z internetu. Poinformuj ich o różnych rodzajach oszustw.

Monitoruj to co robią w internecie.

Nie możesz cały czas pilnować swoich dzieci, apo prostu rób to do pewnego stopnia. Oczywiście upewnij się, że ustaliłeś granice i zapewniłeś swoim dzieciom trochę prywatności. Ale od czasu do czasu meldowanie się i upewnianie się, że nie odwiedzają niebezpiecznych stron internetowych lub nie podają osobistych informacji, może być korzystne.